מציאות דומה בדיונית

החלק האחרון, המתין בשקיקה בני ברוךשל סדרת הספרים הפופולרית "משחקי רעב".

 הנקרא "חלק לעג ג'יי 2" - שוחרר לאחרונה. בסיום הדרמטי הגיבור הלוהט הצעיר, הפנים של המהפכה נגד משטר דיכוי גוף ההזדמנות להרוג באופן אישי, לנקום את הדיקטטור אחראי לכל הסבל האישי שלה. בטוויסט דרמטי אז מונע-שוב, על ידי נקמה אישית - במקום שהיא הורגת את הדיקטטור השאפתן החדש מנסה למלא את החלל ואת התפקיד שהותיר הקודם הדיח אחד. הספרים והסרטים הם לא נוח קרובים לאירועי חיים אמיתיים מתרחשים סביבנו, נותנים לנו תובנה הטבע שלנו ואת הפרדוקס המסוכן אנחנו נמצאים ב.

בחברה המודרנית שלנו אנחנו מגלים גם פערים חברתיים עצומים, מיעוט קטן, עשיר, חזק מניפולציה, המסדירה את השאר באמצעות "משחקים", דרך בידור "קרקס ולחם" או אם יש צורך בדיכוי אכזרי, הסית בציניות מלחמות מיוצרות,. ולאחר מכן פעם אחר פעם פיצוצים אלימים להתרחש, שבו גיבורים אמיצים, גיבורים מונעים על ידי כאב הסובייקטיבית, סבל, סדר יום אישי לנקום, מהפכות להוביל, התקוממויות. אז אותו המחזורים חוזרים שוב ושוב, באופנה אלימה יותר ויותר, הרסנית. לחימה הרעה שגוי אנחנו שומרים על שנאה, רודפים אחרי, הדחה והרג את חזקת "הרשעים" מציאת שזמן קצר לאחר "רשעים" חדשים, אפילו יותר גרועים לתפוס את מקומם. בני ברוך אנחנו יכולים להמציא ולהציג את האידיאולוגיות היפות ביותר, תוכניות ולאחר מכן לצפות המעוותות, פגומות הופכות למשטרים רודניים, נשלטים, מניפולציות שוב. למרות מעמדו בהיסטוריה כולה שלנו כהוכחה שעדיין אינו רוצים לקבל, להבין ש" הרע "הוא לא במיעוט מסוים, בשכבות חברתיות, תרבותיות מסוימות או בלאומים מסוימים.

גזע או אנשים מסוימים אפילו. הזרע הרדום של רוע קיים בכולנו ובהתחשב בנסיבות, תנאים כולנו יכולים להפוך למנהלי בנקים, פוליטיקאים, עיתונאים, מנכ"לים של חברות, דיקטטורים, מדכאים ונצלנים בשום צורה ואופן. בסרט קרה להרוג רשעים "הנכונים" ואז נסוג לבדידות, אבל בחיים אמיתיים רוב גיבורי הזמן פועלים באמצעות הרשעות סובייקטיבי, האישיות שלהם עצמם יהפכו למנהיגים עריצים, מדכאים. או שאנחנו יכולים לדמיין שילוב כגון השתלה עצמנו לאחרים. כל השתלות איברים מחייבות דיכוי מנגנון ההגנה של הגוף למניעת דחייה. כך על מנת להשיג "השתלה" מוצלחת, הדדית, שילוב הדדי היינו צריך לדכא הביקורת האינסטינקטיבית שלנו, פסק דינו של אחד את השני, הדחף האינסטינקטיבי שלנו כדי לנסות לנצל את אחרות. ברפואת תרופות חזקות מאוד, הרסניות משמשות למטרה זו. מה "תרופה" אנו יכולים להשתמש כדי לדכא הטבע הטבוע שלנו, תגובות אנוכיות אינסטינקטיביות כדי להקל על אינטגרציה נדיבה? "התרופה הטבעית" רק בני ברוךהיעילה מסוגלת לגרום לנו לאבד את הסיבה שלנו, לפרוץ "מערכת ההגנה" שלנו היא אהבה. ולמרות שכל הבעיה במקום הראשון היא שאנחנו לא מרגישים אהבה אינסטינקטיבית, נטייה לאכפת אחד כלפי שני אנחנו עדיין יכולים לשחק, להעמיד פנים כאילו הייתה לנו אהבה ונטייה לאכפת.